İngilizce

Nova Okullarında İngilizce müfredat programımız Avrupa Konseyi Ortak Çerçeve Programı -CEFR (Common European Framework of Reference for Languages) kazanımları doğrultusunda hazırlanmıştır. Öğrencilerimiz sene başında Placement Test- Yerleştirme Sınavı’na girerler ve CEFR seviyesinde seviyeleri belirlenerek çalışmalarını bu doğrultuda sürdürürler. Müfredat programımızda dört dil becerisine; Listening (Dinleme), Spoken Interaction (Karşılıklı Konuşma), Spoken Production (Konuşma), Reading (Okuma), Writing (Yazma) eşit ağırlık verilir. Müfredat programımızda dört dil becerisinin farklı alanlardaki alt kazanımlarına da yer verilmektedir.

İngilizce Öğretim Programımıza ‘Critical Thinking’ – Eleştirel Düşünme Becerisi, ‘Communication’-İletişim becerisi, ‘Collaboration’- İşbirliği becerisi ve ‘Creativity’ – Yaratıcı düşünme becerisi gibi 21. Yüzyıl becerileri entegre edilmiştir.

İngilizce kullanımının sınıf ortamının dışına çıkarılarak günlük yaşam bağlantısının kurulması amacıyla Future Problems Solving FPS, MUN gibi etkinlikler öğrencilerimize sunulmaktadır.