Nova Okulları’nda tüm dünyada geçerli çift diploma fırsatı

Nova Okulları Kurucusu Canan Topsakal ile ISEWorld Programlar Müdürü Gülten Sevimli arasında Akademik Ortaklık Protokolü imzalandı. Yapılan protokol ile Nova Okulları öğrencileri Kanada Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı Çift Diploma ile mezun olurken, öğrenci değişim programlarına da katılabilecek.

Nova Okullarında başta ABD ve Kanada Eğitim Bakanlığı tarafından tanınan AB ülkeleri ve Çin dahil olmak üzere dünyanın pek çok ülkesinde geçerli olan uluslararası lise diploması için gerekli eğitim süreci başlatıldı. Nova Okulları’nda ISEWorld ile ilgili bilgilendirme toplantısına Programlar Müdürü Gülten Sevimli ile çok sayıda veli katıldı

YABANCI DİL SEVİYE SINAVINDA BÜYÜK BAŞARI

ISEWorld Programlara Müdürü Gülten Sevimli “Programların Nova Okulları öğrencilerine gelecek hayatlarında anahtar olmasını diliyoruz” dedi. ISEWorld ile yapılan protokol ve çift diploma süreci hakkında bilgi veren Canan Topsakal “Çift diploma sahibi olmak isteyen öğrencilerimiz ISEWorld’ün dil sınavına girerek seviye tespiti gerçekleşti. Programa katılan öğrenciler yüzde 98 oranında başarı gösterdi. Zoom üzerinden gerçekleşecek eğitimler sonucunda öğrenciler Nova Okullarından mezun olurken eş zamanlı olarak Kanada Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek olan diplomanın da sahibi olacaklar” dedi.