Nova Okulları her yıl dil puanı ile üniversiteye gidecek öğrencilere sınıf açıyor

Her yıl dil puanı ile üniversitenin ilgili bölümlerine gidecek öğrenciler için dil sınıfı açan Nova Okulları’nda dil eğitimi alanında uzman, aralarında yabancı öğretmenlerin de olduğu donanımlı eğitmenler tarafından veriliyor.

Dil sınıfı hakkında bilgi veren Nova Okulları kurucusu Canan Topsakal “11. Sınıfa geçip dil seçen, öğrenciler, kendilerini üniversitelerin dil bölümüne hazırlayacak program bulamıyor. Okullar talebin azlığı nedeni ile bu öğrencileri görmemezlikten geliyor, dil sınıfı açmıyor. Nova Fen ve Anadolu Lisesi olarak 11. ve 12. sınıfta okuyan öğrencilerimiz için yabancı dil ile üniversitede bölüm seçme seçeneği sunuyoruz” dedi.

“Nova Okulları olarak 9. ve 10. sınıflar için zaten bir yabancı dil öğretmek temel ilkemizdir” diyen Canan Topsakal şunları söyledi:

“Nova Okullarından mezun olan her öğrencinin yabancı dilde minimum B1 seviyesinde üniversiteye gitmesini hedefliyoruz. Nova Okulları diğer bütün alanlardaki iddiasını dil eğitimi konusunda da sürdürmeye kararlıdır. Yeterli ve nitelikli eğitmen kadrosuyla yabancı dilde de sınıf açarak iddiasını sürdürüyor.”

Öğrenciler ise üniversitede okumak istedikleri bölüme kendilerini hazırlayacak olan dil sınıfında olmaktan dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.